Διαγωνισμός για Νέους Επαγγελματίες και Φοιτητές της Μηχανικής

Το κυπριακό δίκτυο του Ινστιτούτου Μηχανικής και Τεχνολογίας έχει ανακοινώσει τον ετήσιο παγκόσμιο Διαγωνισμό του για νέους επαγγελματίες και φοιτητές της μηχανικής, ο οποίος έχει στόχο να βοηθήσει του ενδιαφερόμενους να αναπτύξουν και να επιδείξουν τις ικανότητές τους στην παρουσίαση.

Οι συμμετέχοντες θα πρέπει να είναι μεταξύ 18-30 ετών και ο Διαγωνισμός απευθύνεται τόσο σε μέλη του όσο και σε μη μέλη του Ινστιτούτου. Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να παρουσιάσουν σε χρόνο δέκα λεπτών ένα συναφές με τη μηχανική ή την τεχνολογία θέμα και να λάβουν μέρος στο μέρος των ερωτήσεων και απαντήσεων που ακολουθεί.

Στους νικητές θα απονεμηθούν χρηματικά βραβεία ενώ όλοι οι συμμετέχοντες θα λάβουν πιστοποιητικά συμμετοχής.

Για συμμετοχή στο Διαγωνισμό, οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να ετοιμάσουν μια σύντομη περίληψη (1 σελίδα Α4 το μέγιστο) στην οποία θα περιγράφεται το προτεινόμενο αντικείμενο της εργασίας στην αγγλική γλώσσα.

Προθεσμία: 9 Απριλίου 2018

Ο τελικός του διαγωνισμού του πραγματοποιηθεί στις 23 Απριλίου 2018.

Εθνικό Σημείο Επαφής:

κ. Άλκης Σπύρου