Έξι διδακτορικές υποτροφίες από το City University του Λονδίνου

55_1457711286

Η Σχολή Μαθηματικών, Επιστήμης Υπολογιστών και Μηχανικών του Πανεπιστήμιου City, του Λονδίνου, προσφέρει  έξι  τριετές διδακτορικές υποτροφίες, στους τομείς της Μηχανικής και της Επιστήμης Υπολογιστών.

Δικαιούχοι: Απόφοιτοι του Ηνωμένου Βασιλείου, της Ε.Ε., αλλά και απόφοιτοι άλλων εθνών οι οποίο επιθυμούν να συνεχίσουν την έρευνα τους σε οποιοδήποτε από τους βασικούς τομείς της έρευνας της Σχολής.

–

Η διδακτορική υπερτροφία περιλαμβάνει

• Ετήσια υποτροφία £16.000(20214.11 ευρώ)
  • Πλήρη απαλλαγή από τα διδακτά για φοιτητές του Ηνωμένου Βασιλείου και της ΕΕ