Εκπαίδευση στη Νέα Ζηλανδία – Υποτροφία “Dream New”

dream

Η υποτροφία Dream New”,  απευθύνεται σε φοιτητές, που επιθυμούν  να σπουδάσουν στη Νέα Ζηλανδία, ένα από τα πιο πρωτοποριακά και καινοτόμα εκπαιδευτικά συστήματα στον κόσμο.

Θα δοθούν 8 υποτροφίες σε εγγεγραμμένους  φοιτητές της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης οι οποίες θα καλύπτουν τα δίδακτρα τους, για να σπουδάσουν στη Νέα Ζηλανδία

Οι φοιτητές μπορούν να επιλέξουν ένα από τα ακόλουθα πανεπιστήμια:

Auckland University of Technology, Lincoln University, Massey University, University of Auckland, University of Canterbury, University of Otago, University of Waikato or Victoria University of Wellington.

Κριτήρια επιλεξιμότητας φοιτητή

1. Να είναι πολίτης της ΕΕ ή να διαμένουν σε κράτος της ΕΕ για τουλάχιστον 2 χρόνια
  2. Να είναι εγγεγραμμένοι σε ίδρυμα τριτοβάθμιας εκπαίδευσης σε μία από τις 28 χώρες της ΕΕ
  3. Να έχουν συμπληρώσει το18ο έτος