This page  displays our upcoming events. Please find our old events (before the 19th of May 2016) in English  here and in Greek here

• This event has passed.

Covid-19: Μύθοι και Πραγματικότητες

02/03/2021 @ 18:00 - 19:00

Η παρουσίαση που θα προβληθεί και που αφορά τον νέο κορωνοϊό, με τίτλο ‘Μύθοι και Πραγματικότητες’, είναι μια ομαδική δουλειά που έγινε από την Molive Ann Martillana από τις Philippines, την Rebecca Okusοya από την Νιγηρία και τον Νικόλα Χαμπιαούρη. Στόχος της εργασίας ήταν η ευαισθητοποίηση του κοινού και την αύξηση ετοιμότητας για τα μέτρα προστασίας ενάντια στον COVID-19 καθώς επίσης και την μείωση παρερμηνειών σχετικά με αυτό το θέμα.

Ο Νικόλας Χαμπιαούρης είναι φαρμακοποιός. Έχει αποφοιτήσει από το πανεπιστήμιο του Sunderland του Ηνωμένου Βασιλείου με τον τίτλο Master in Pharmacy, το 2019. Επέστρεψε στην Κύπρο όπου έκανε την πρακτική του άσκηση σε κοινοτικό φαρμακείο για 12 μήνες και αφού έδωσε τις σχετικές εξετάσεις, πήρε την άδεια εξασκήσεως επαγγέλματος. Παρακολούθησε μαθήματα για το μεταπτυχιακό στη Δημόσια Υγεία που προφέρεται από το Διεθνές Ινστιτούτο Κύπρου για την Περιβαλλοντική και Δημόσια Υγεία του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου, το οποίο ολοκλήρωσε τον Δεκέμβριο του 2020.

Date:
02/03/2021
Time:

Organizers

Europe Direct Λεμεσού
Δικτύου Ενίσχυσης και Ανάπτυξης της Μάθησης

This page  displays our upcoming events. Please find our old events (before the 19th of May 2016) in English  here and in Greek here