This page  displays our upcoming events. Please find our old events (before the 19th of May 2016) in English  here and in Greek here

Φόρτωση Εκδηλώσεις

« Όλες οι Εκδηλώσεις

• Αυτή η εκδήλωση έχει τελειώσει.

Εορτασμοί για την Ημέρα της Ευρώπης

08/05/2022 @ 17:00 - 21:00

Ο ∆ήμος Λεμεσού με συνδιοργάνωτη το Europe Direct Λεμεσού σας προσκαλεί στους εορτασμούς για τη Μέρα της Ευρώπης που φέτος, θα είναι αφιερωμένοι στο Ευρωπαϊκό Έτος για τους Νέους 2022!
Κυριακή 8 Μαΐου 2022 Παραθαλάσσιο Πολυλειτουργικό Πάρκο (Μώλος)
Ενωμένοι Μαζί!
Αποβάθρα έναντι καφέ YELLOW – Ώρα 5-7μμ
Καλλιτεχνικό πρόγραμμα από τα Σχολεία Πρεσβευτές του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Λεμεσό.
Αποβάθρα έναντι καφέ NERO – Ώρα 7-9μμ
Φιλαρμονική του ∆ήμου Λεμεσού με τη συμμετοχή του τενόρου Μάριου Ανδρέου, Ορχήστρα Νέων και Ορχήστρα Νεών Τζαζ Φιλαρμονικής ∆ήμου Λεμεσού και η Συμφωνική Μπάντα του Μουσικού Σχολείου Μάριος Τόκας
Κατά μήκος της επίχωσης θα υπάρχει φωτογραφική έκθεση της Γαλλικής Προεδρίας του Συμβουλίου της #EU αφιερωμένη στην αρχιτεκτονική κληρονομιά της Ευρώπης και ενημερωτικά περίπτερα του European Commission in Cyprus Ευρωπαϊκού European Parliament Office in Cyprus και των Σχολείων Πρεσβευτών του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Λεμεσό.

Λεπτομέρειες

Ημερομηνία:
08/05/2022
Ώρα:

Χώρος Διεξαγωγής

Παραθαλάσσιο Πολυλειτουργικό Πάρκο (Μώλος)
Limassol, 4564 + Χάρτης Google

This page  displays our upcoming events. Please find our old events (before the 19th of May 2016) in English  here and in Greek here