Εκπαιδευτικό διαδικτυακό σεμινάριο – Effective Writers & Communicators

euroconsultantsH εταιρεία First Elements Euroconsultants Ltd συμμετέχει ως εταίρος στο ευρωπαΐκό πρόγραμμα Effective Writers & Communicators (Agreement nº: 2013-3264 / 001 – 001) και σας ΚΑΛΕΙ να συμμετέχετε διαδικτυακά ΔΩΡΕΑΝ στο εκπαιδευτικό σεμινάριο που οργανώνεται στα πλαίσια του προγράμματος. H γλώσσα εργασίας είναι η αγγλική.

Το πρόγραμμα έχει ως στόχο να βελτιώσει τις ικανότητες των νέων εργαζομένων αλλά και των ιδιοκτητών επιχειρήσεων  στην επαγγελματική επικοινωνία στα αγγλικά.

Το εκπαιδευτικό σεμινάριο αφορά στον επαγγελματικό τρόπο γραφής στα αγγλικά και απευθύνεται τόσο σε νέους επιχειρηματίες αλλά και σε όσους ενδιαφέρονται να ασχοληθούν ή ασχολούνται με την επιχειρηματικότητα.

Οι θεματικές ενότητες του σεμιναρίου σχετίζονται με:

• Logical thinking and argument structuring,
  • Business writing and communication,
  • Grants application and entrepreneurial skill development including social networking and
  • Vocational English language learning.

Με την επιτυχή ολοκλήρωση του σεμιναρίου θα δοθεί η ευκαιρία σε δύο από τους συμμετέχοντες να συμμετάσχουν ΔΩΡΕΑΝ στο Διεθνές Συνέδριο που θα υλοποιηθεί το Σεπτέμβριο στην Αγγλία.

Πληροφορίες συμμετοχής

First Elements Euroconsultants Ltd