Υποτροφίες από τη Γενική Διεύθυνση Μετάφρασης της Ε. Επιτροπής

Η Γενική Διεύθυνση Μετάφρασης της Ε. Επιτροπής παρέχει υποτροφίες σε φοιτητές που γίνονται δεκτοί για μεταπτυχιακή εκπαίδευση διερμηνείας συνεδρίων πλήρους φοίτησης σε αναγνωρισμένα πανεπιστήμια.

Οι Υποψήφιοι πρέπει να:

• είναι υπήκοοι κράτους μέλους της ΕΕ ή υποψήφιας χώρας·
  • είναι εγγεγραμμένοι ή σκοπεύετε να εγγραφείτε σε μεταπτυχιακό/μεταπτυχιακό στη διερμηνεία συνεδρίων.
  • έχουν πληρώσει το τέλος εγγραφής 2024/2025 για το μάθημά τους.
  • είναι εγγεγραμμένοι σε μία από τις ενεργές γλώσσες: Βουλγαρικά, Κροατικά, Τσέχικα, Δανικά, Ολλανδικά, Αγγλικά, Εσθονικά, Φινλανδικά, Γαλλικά, Γερμανικά, Ελληνικά, Ιρλανδικά, Ιταλικά, Λετονικά, Μαλτεζικά, Πορτογαλικά, Σλοβακικά ή Σλοβενικά

ή

• να εγγραφούν σε μία από τις ενεργές γλώσσες του μαθήματός σας με αναφορά στα Αγγλικά, Γαλλικά ή Γερμανικά: Εσθονικά, Ουγγρικά, Λιθουανικά, Πολωνικά, Ρουμανικά, Ισπανικά ή Σουηδικά.

Ποσό υποτροφίας: 3 000 ευρώ.

Προθεσμία: 26 Σεπτεμβρίου 2024